Çatlak Onarımı ve Tedavisi

Elektroterapi (Pasif Jimnastik)

Çatlaklar; genellikle karın, kalça, koltuk altı, göğüs ve kasıklarda görülen bir çeşit yara izidir.

ÇATLAK ONARIMI ;
 
Vücut çatlakları, kadınların korkulu rüyalarından biridir. Beslenme alışkanlıkları , genetik faktörler , kilo alıp verme  hamilelik gibi etkenler vücut çatlaklarına sebep olabiliyor. Çatlakları mümkün olduğunca erken tedavi etmek gerekir. Bunun nedeni erkenden tedavi edilmeye başlanırsa hemen hemen her tedaviye yanıt veriyor olmalarıdır. Günümüzde vücut çatlakları için bir çok yöntemler kullanılmaktadır. En etkili yöntemlerden birisi de roller yardımı ile cilt çatlak onarımında kullanılan serumlardır.
 
Çatlaklar özellikle yaz aylarında rahatsız edici bir görüntü oluşturmakta ve kadınlarda özgüvensizlik yaratmaktadır. Farklı sebeplerden vücudun özellikle bacak, kalça, karın bölgelerinde çatlak oluşumu olabilir. Bu çatlaklardan kurtulmak için farklı kremler, uygulamalar olsa da, çoğu zaman kozmetik ürünler kalıcı çözüm sağlamamaktadır.
 
Çatlakların esas oluşum sebebi cildin fazla gerilmesi sebebi ile oluşan deri yırtıklarıdır. Derideki elastik dokuda oluşan hasar çatlak oluşumunu yaratmaktadır. Cilt, deri altındaki kas ve yağ dokularının büyüme ve gelişme hızından geride kaldığı zaman çatlak oluşumu için uygun zemin yaranır. Çatlak oluşumu pembe veya mor çatlakların oluşması ile başlamaktadır. Bu çatlak oluşumunun ilk evresidir. Bu evrede yapılan müdahaleler her zaman daha etkili olmakta ve sorun kökten çözülmektedir.
Kilo Alıp Verme ve Diyet Dönemlerinde Oluşan Çatlaklar: Yaş ilerledikçe kilo dengesi daha sık değişebilir ve ileri yaşlarda kolajen üretimi düştüğü için özellikle otuzlu yaşlardan sonraki kilo değişimlerinden kalan çatlakları onarmak için vücudun desteğe ihtiyacı vardır. Kolajen üretimini tetikleyen sistemler sayesinde elastin hücreleri çatlak dokuyu yeniden yapılandırır ve bu tür çatlakların mazisi ergenlik dönemi çatlakları kadar eski olmadığı için çok daha kısa sürede etkili sonuçlar elde ettiğimiz vakalardır.

Çatlak Tedavisi için Kullanılan Yöntemler 

Çatlak tedavisinin ihtiyacı olan doku yenilenmesi için kolajen üretimini tetikleyen lazer, vakum ve iğneli sistemler kullanılır. Kontrollü hasar oluşturan bu uygulamalar kolajen üretimi artırır, elastin lifleri yeniden oluşur ve böylece hasarlı bölgede başlayan kendi kendini onarma ve yenileme sayesinde çatlaklardan ve izlerinden kolayca kurtulunur.

    Uygulamalarımız ve paket fiyatları hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

    Adınız Soyadınız:

    Telefon:

    × Mesaj Gönder