İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyonda uygulama tekniği üzerinde titizlikle çalışılması gereken bir yöntemdir.

Tüm dünyada istenmeyen tüylerin giderilmesi için harcanan çaba sürekli olarak artmaktadır. Milyonlarca kişi depilatör, epilasyon aleti, ağda veya traş aleti gibi yöntemler kullanmaktadır.

Uzmanlara göre istenmeyen tüylerin en yaygın nedenleri arasında kalıtsal nedenler, ergenlik, hamilelik, menapoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir. Bu durum kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemi epilasyondur.

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. İğneli epilasyonda, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylelikle kıl kökleri tahrip edilerek çözüm sağlanır. İğneli epilasyon da uygulanacak seans aralığı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir .

İğneli Epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılları ve tüyleri kalıcı olarak yok etmek için kullanılan en etkili yöntemdir. Kalıcılığı kesindir ve kılları kökünden, %100 yok eder.

İğneli Epilasyon Avantajları Nedir?

1-Vücutta ve yüz bölgesinde bulunan beyaz kıllar için tek ve kalıcı çözümdür. 2- Özellikle kadınların yüz bölgesinde ve kollarında görülen sarı tüyler için %100 etkilidir. 3-Yeterli sayıda seans yapıldığında vücuttaki kıllar ve tüyler bir daha çıkmamak üzere yok olur. 4-Esmer tenler de dahil her cilt tipine uygundur. (diğer hiçbir epilasyon yöntemi koyu tenlerde etkili değildir.)

İğneli Operasyon Türleri
İğneli epilasyon türleri iki şekilde sınıflanmaktadır;iğneli epilasyon

Gelvanik İğneli Epilasyon: Bu metotta iğne köke elektrik enerjisi aktarılmaktadır. Sodyum hidroksit ile birlikte kök hücresi tamamen parçalanır.

Termolisis İğneli Operasyon: İletken olarak su kullanılan bu metotta kökü sarmalayan köke titreşim kullanılır. Bu titreşim kökün ısınmasını ve kendi kendini yok etmesini sağlar.

    Uygulamalarımız ve paket fiyatları hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

    Adınız Soyadınız:

    Telefon:

    × Mesaj Gönder